Close
Skip to content

Tasuta transport alates 35 eurost

Heliose toimetus on mõtetes koos kõigi koolilõpetajatega, kelle kevad on kindlasti tulnud teisiti, kui nad seda ehk ise mõni aasta tagasi ette kujutasid.

Õnneks on meil meelehärmi peletamiseks pakkuda mitmeid inspireerivaid raamatuid, mis koolilõpetajatele inspiratsiooniks ja lugemiseks hästi sobivad.

LOE EDASI

Taas on aeg teha kokkuvõtteid ja vaadata, millised raamatud 2020. aastal kõige rohkem inimeste meeli köitsid. Aasta oli tavapärasest veidi teistsugune, sest kevadel juhtus nii, et meil ilmus mitu raamatut ajal, mil raamatupoed tegelikult kinni olid. Kümme parimat raamatut on sinu ees! 

LOE EDASI

Koomiku – kui mitte veel anne, siis kindlasti kalduvus – lõi Juri Nikulinil välja juba varases lapsepõlves. Kui isa, kes ise artistidele tekste kirjutas, viieaastase Juri esimest korda tsirkusesse viis, oli poisi vaimustus ääretu. Juba samal õhtul teatas ta vanematele, et tahab klouniks saada. Kohe õmbleski ema talle „punaste ja kollaste lilledega kirjust ja kärtsust sitsitükist klounikostüümi“ – elu esimese. Niisugune kirju ja detailirohke on kogu Nikulini elulooraamat

LOE EDASI

Tänases maailmas, kus kõike on hirmus palju, on seda tõeliselt inspireerivat leida päris keeruline. Õnneks toimub korra aastas kirjanduslik Viplala hoovikohvik – ja see päev on teiste kõrval nii särav, nii eriline. Inspireeriv. Alati on juba ette teada, et tulemas on täiesti kindlalt superkurnav, aga väga-väga vahva päev.

LOE EDASI

Kas kodukontoris töötamine ajab hulluks? Lapsed segavad, elukaaslane tahab plaane arutada, kõigil läheb kõht tühjaks ja lisaks veel kõik need ahvatlused – televiisor, lugemata raamatud, lauamängud…. isegi nõude pesemine ja tubade koristamine tunduvad kodus hädavajalikumad tegevused kui töö tegemine ja õhtul mõtled jälle, et mitte midagi ei saanud tehtud?

LOE EDASI

Mainekas Norra filmirežissöör Bobbie Peers (1974) tegi ajalugu juba siis, kui tema film „Sniffer“ Cannes’ ist esimesena kodumaale Kuldse Palmioksa tõi. Veelgi olulisemaks tuleks aga pidada Peersi rolli laste lugejahuvi säilitamisel. On ju üldtuntud tõde, et parim viis lapsi lugemise juures hoida või neid raamatute juurde tuua, on neile suurepäraseid teoseid pakkuda.

LOE EDASI

Eestis veedetud aeg jäi liiga põgusaks, tahaks veel. Kuid mälestused Eestis kogetud hetkedest püsivad kristalselt selged ja pesitsevad mu südames: loomingulisus ja energia ning Telliskivi kirbuturud; kirkad päikeseloojangud, mis püüdsid lämmatada Linnahalli grafititest kirevat tausta. Ilu mu pea kohal ja rabarada jalge all, selline oli Lahemaa rahvuspark…

LOE EDASI

Kui võtsime maailmakuulsa jäätmeteta elustiili eestvedaja Bea Johnsoni raamatu töösse, teadsime toimetuses kohe, et sellist teemat käsitleva raamatu avaldamise puhul ei saa me seda lihtsalt tõlkida-toimetada-kujundada-küljendada-trükkida ja asi valmis. Mõistsime kohe, et selle raamatuga on vaja teha midagi palju erilisemat. Ja uskuge meid, eriline ta sai…

LOE EDASI

Iga värskelt ilmavalgust näinud lasteraamatu Monsta ostu pealt annetab Helios Kirjastus aasta lõpuni ühe euro Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, et toetada vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamist.

Iga aasta vajab Lastefondi toel raviprille ligi 60 vähekindlustatud pere last. Tihti on nägemispuue peres mitmel lapsel…

LOE EDASI

info@helios.ee
+372 601 2382
info@helios.ee
+372 601 2382

Helios Kirjastus OÜ
Peterburi tee 47c
Tallinn 11415

Jälgi meid ka: