Lugu kirjastusest, kes julges erineda

Küllap olete kuulnud arutelusid teemade üle, kuidas kirjastustel läheb aina halvemini, kuidas noored enam raamatuid ei loe, kuidas e-raamat ilmselt paberraamatu asemele tuleb ja videod võib-olla raamatud üldse välja suretavad.

Kirjastus Helios nii nukralt ei mõtle. Meie tegutseme selle  nimel, et kirjastada raamatuid, mis kõnetaks ka tänapäeva noori lugejaid. Nii otsustasime välja anda “Lood poistest, kes julgesid erineda” –  raamatu, kus on sees 100 lugu poistest, kes on maailma muutnud (draakoneid tapmata). Näiteks Bill Gates, Steve Jobs, Albert Einstein jne. Piisab vaid heast ideest ja tahtejõust!

Otsustasime Helioses juba sügisel 2018, et leiame võimaluse, kuidas see inspireeriv raamat rohkemate eesti lasteni jõuaks. Raamatute hinnad ei ole ju sugugi kõikidele taskukohased. Meie plaan oli trükkida tavalisele tiraažile lisaks 500 raamatut ja need kõik tasuta laiali jagada. Ideega tuli lahkelt kaasa hea koostööpartner trükikoda Print Best. Jagasime raamatute trükikulud pooleks ja ühise projektina oligi plaan mõeldud – tehtud!

Seejärel otsisime Facebookist heade inimeste abil üles organisatsioonid, kelle kaudu jagasime laiali 500 trükisooja raamatut! Andsime neid paljudele kooliraamatukogudele üle Eesti, erinevatele laste- ja noorteorganisatsioonidele, MTÜ-dele, noortekeskustele, lastekodudele jne. Nii lihtne oligi! Loodame, et selline tegu on ka teistele kirjastajatele pretsedendiks. Me ei muretse, et nende 500 lisaraamatu tõttu tavamüük halvem saab olema, vaid tunneme just rõõmu nende laste ja noorte üle, kes nüüd ägeda raamatu said ja ehk muidu seda raamatut kunagi näinudki poleks.

Püüame mitte viriseda selle üle, et noored ei loe – vaid otsime probleemile lahendusi – teeme uued põnevad raamatud lugejatele kättesaadavamaks. Ärme käi ringi norguspäi – igatsedes taga vanu aegu, kui lugejaid oli rohkem – vaid tegutseme selle nimel, et raamatud huvitaksid noori, et nad tahaksid ja saaksid neid lugeda. Kõige lihtsam retsept selleks on ise olla heaks eeskujuks. Sest uskuge meid – piisab vaid heast ideest ja tahtejõust!