Pood

Näita kõiki

Vereõed

Michael Mortimer

Müügil viimased eksemplarid Rahva Raamatu ja Apollo kauplustes.

Stockholmi kellassepp Arvid Ljunger puutub ühel päeval kokku kahe väärtusliku vana kellaga, millel on iseäralik nimi, Vereõed. Ta saab ülesande üks kelladest ära parandada – samal ajal raputab Rootsi pealinna kaks ränka ja ohvriterohket õnnetust. Kui Arvid kellade tausta uurib, selgub, et neid kelli on paljude aastate jooksul ennegi õnnetused saatnud.

Ida Nordlund, tema vanaema Alma ja kasuisa Lasse on pärast Roomas juhtunut jätkuvalt tagaotsitavad. Nad on ennast varjanud Hispaanias ja uurinud Kuningannafossiili, seda salapärast kivi, mille leidis kaua aega tagasi Linné õpilane Daniel Solander. Aga kui nende peidupaik paljastatakse, ei jää neil muud üle, kui võtta ette riskantne teekond tagasi Rootsi, et kivimüsteerium viimaks lahendada.

Selleks peavad nad üles leidma Ida kadunud ema Eva, kes on endast maha jätnud tähelepanuväärsed matemaatilised arvutused. Võib-olla on kuuldus kahest mõistatuslikust kellast uueks niidiotsaks, mis aitab kõike selgitada. Eva jälitamine käib Visingsö saare sohu uputatud salajaste esemete, filmistaari Charles Bronsoni, trimaraanide, unustatud kullakaevanduste ja omapärase Voynichi käsikirja kaudu, mida kellelgi pole siiani õnnestunud dešifreerida.

Vereõed on Michael Mortimeri hoogsa ja põneva sündmustikuga romaanisarja kolmas osa. Sarja peategelane Ida Nordlund ajab oma kaotsiläinud ema jälgi ja püüab päästa maailma ökoloogilisest kokkuvarisemisest.

 

Kirjanike tutvustus:

Michael Mortimer on Rootsi kirjanike Daniel Sjölini ja Jerker Virdborgi pseudonüüm. Kumbki autor on avaldanud mitu raamatut ka oma nime all. Koostööprojekt Michael Mortimer on välja kasvanud ühisest kirest seiklusromaanide ja loodusteaduste vastu.

Raamatusarja tutvustus HeadRead kirjandusfestivalil:

„Mortimeri esimene raamat „Neitsikivi” (2013)  ja selle järjed „Põgenemine paradiisist” (2014) ja „Vereõed” (2016) on pöörase fantaasialennuga ilukirjanduslikud eksperimendid. Sündmuste ahela vallandavad ühe rootsi teadlase 18. sajandi keskel Uus-Meremaalt leitud müstilised kivid, mida on teiste hulgas enda käes hoidnud Goethe ja Stalin. Üks kividest satub Ida Nordlundi nimelise üliõpilase kätte, kes paisatakse suurtesse sekeldustesse – teda ootavad mõrvasüüditus, põgenemine, minevikusaladused, kummalised hundid ja veel kummalisemad kajakad. Loo taustal aga püsib laiem küsimus inimkonna teaduslike saavutuste ja keskkonda hävitava käitumise vahelisest vastuolust.“

Ilmumisaasta 2016
Tõlkija Inna Rosar
Toimetaja Tiina Vihmar
Kujundaja Liisi Joala
ISBN 9789949554621
Lehekülgi 576
Formaat 148*210
Köide Kõva köide

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.