Pood

Näita kõiki

Vaieldamatu tõde. Mike Tyson

Mike Tyson, Larry Sloman

Viimased eksemplarid saadaval vaid Apollo internetipoes.

PALJASTAV JA OTSEKOHENE MEMUAARIRAAMAT MIKE TYSONILT, ENDISELT POKSI RASKEKAALU MAAILMAMEISTRILT – MEHELT, KES ON LEGENDIKS SAANUD NII POKSIRINGIS KUI SELLEST VÄLJASPOOL.

Filosoof, Broadway staar, poksija, kurjategija – Mike Tyson on kolmekümne avalikkuse silme all veedetud aasta jooksul õõnestanud hulga stereotüüpe, ootusi ja tavatarkusi. Brooklyni karmist ja vaesest piirkonnast pärit Tyson, kes poisina sai tunda tagakiusamist, tõusis kõigi aegade paeluvamaks ja raevukamaks poksijaks – ja aegade noorimaks poksi raskekaalu maailmameistriks. Tema hiilgavust ringis varjutas sageli tema hoolimatu käitumine. Aastad tõsist pidutsemist, vägivaldseid kaklusi ja tema suhtes algatatud kriminaalasju jätsid oma jälje. 2003. aastal jõudis Tyson viimse piirini – süüdimõistetud kurjategija muutus tuhandete hilisõhtuste naljade märklauaks. Siiski võitles ta end tagasi. Mees, kes kunagi tunnistas, et oli sõltuvuses „kõigest“, leidis taas edu, väärikuse ja oma pere armastuse. Võidukas monoetendus, etteasted filmis „Pohmakas“ ja selle järgedes, isa ja abikaasana taasleitud õnn ja stabiilsus. Tysoni lugu on inspireeriv Ameerika edulugu.

Julmalt ausa, toore ja naerutava stiiliga Tyson kirjutab oma elu tõusudest ja mõõnadest sama siiralt ja otsekoheselt, nagu selle legendaarse sportlase puhul harjunud oleme. See on erakordne teekond Brooklyni getost maailmakuulsuse ja kurikuulsuseni ning viimaks endassesüüvinud tarkuseni. „Vaieldamatu tõde“ ei ole ainult suurepärane spordilugu, vaid ka ajaproovile vastupidav autobiograafia.

Autorid:

 

MIKE TYSON

on endine poksi raskekaalu absoluutne tšempion, kes hääletati 2011. aastal Boxing Hall of Fame’i liikmeks. Ta on osalenud ülimenukates filmides „Pohmakas“ ja „Pohmakas 2“ ning vallutanud hiljuti Broadway sooloetendusega „Mike Tyson: vaieldamatu tõde“, mille lavastas Spike Lee. Tyson on loonud riidefirma Mike Tyson Collection ning produktsioonifirma Tyrannic Productions. Mike elab koos naise Kiki ja lastega Las Vegases.

LARRY SLOMAN

on tuntust kogunud kui Howard Sterni raamatute Private Parts ja Miss America kaasautor. Hiljuti on Sloman koostööd teinud maagilise teoreetiku William Kalushiga (The Secret Life of Houdini) ja mustkunstniku David Blaine’iga (Mysterious Stranger). Sloman on kirjutanud ka memuaariraamatu Scar Tissue Red Hot Chilli Peppersi lauljast Anthony Kiedisest. Kõik kolm raamatut on saanud New York Timesi müügihitiks.

***

“Mike Tyson räägib selles raamatus huumoriga vürtsitatud avameelse loo lihtsast mehest, kes tõuseb kõrgeima mäe tippu ja kukub tagasi sügavaimasse kuristikku ning tõuseb siis taas. See tee on kaasahaarav ja häbitu rännak vaesusest suurimasse rikkusesse, tagasi põhja ning edasi ehk kõige suurema saavutuseni – eneseleidmiseni. Kõike seda vürtsitab jutustaja kõnepruuk, mis pärineb tänavatelt, kus Tyson üles kasvas.”

Kalle Klandorf, Eesti Poksiliidu esimees

 

 “Oskuslikult kirjutatud lugu Mike Tysoni teekonnast New Yorgi tänavatelt maailma profipoksi tippu, tema võitlusest iseendaga ja ümbritsevate ohtudega. Poksimaailmas füüsiliselt tugeva võitlejana meelde jäänud „Iron Mike” avab selles raamatus lugejale oma hingeelu ning kisub lahti profispordimaailma telgitagused. Kindlasti aitab selle raamatu lugemine paremini mõista iga sportlase rasket kulgemist sellel käänulisel rajal.”

Ervin Kade, Eesti poksikoondise peatreener

 

“Tempokas lugemine poksilegendi Mike Tysoni elust – raju, uskumatu ja kaasakiskuv.”

Kevin Renno, Taipoksi klubi treener ja esifighter

 

Arvustust Delfi Raamatublogist saad lugeda siit: http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/raamatublogi-mike-tysoni-elu-vahepeal-kovasti-trenni-ja-poksimist-siis-narkootikume-seksi-ja-kaklusi?id=71104253

Kategooria:
Ilmumisaasta 2014
Tõlkija Maris Sõrmus
Toimetaja Tiina Vihmar
Köide Kõva köide
ISBN 9789949554089
Lehekülgi 475
Formaat 248×176

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.