Pood

Näita kõiki

Põgenemine Auschwitzist

Joel C. Rosenberg

Kaalul on miljonite inimeste saatus.

Kohutav pimedus on langenud Jakob Weiszi armastatud isamaa üle. Adolf Hitleri natsirežiim valitseb ja hoiab Saksamaad kõripidi pihus. Kõiki, kes pole aarialased – eriti juute, nagu Jakob ja tema perekond –, koheldakse nagu koeri.

Kui ühel vägivalda täis ööl leiab aset hirmus tragöödia, Jakob põgeneb ja liitub põrandaalustega, kes natsirežiimi õõnestavad. Ühe rünnaku ajal läheb kõik viltu ja Jakob leiab end elavas õudusunenäos – ta on lõksus rahvast täis ja haisvas rongivagunis, teel Auschwitzi surmalaagrisse.

Kui teine maailmasõda levib ja Hitler hakkab ellu viima oma „juudiküsimuse lõpliku lahendamise“ poliitikat, mille eesmärk on hävitada juudi rahvas süstemaatiliselt ja halastamatult. Nüüd peab Jakob usaldama oma tarkust ja kavalust ning jumalat, kellesse ta on usu kaotanud, et Auschwitzist põgeneda ja hoiatada maailma natside metsikuste eest, enne kui fašism vallutab kogu Euroopa.

Joel C. Rosenberg on New York Timesi menuautor, kelle sulest on ilmunud 11 romaani ja 5 ajalooraamatut. Põnevik „Põgenemine Auschwitzist“ valiti 2014. aastal Goodreadsi parima ajaloolise fiktsiooni kategooria finalistide hulka.

Kategooria:
Ilmumisaasta 2014
Tõlkija Evi Eiche
Toimetaja Helen Laansoo-Hämarik
Köide Pehme köide
ISBN 9789949957095
Lehekülgi 507
Formaat 210×148

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.