Pood

Näita kõiki

Neitsikivi

19.71 5.00

Michael Mortimer

Kui Sulle meeldib sari “Seiklusjutte maalt ja merelt”, võiks Sulle meeldida ka Michael Mortimeri romaanid.

1769. aastal leiab Carl von Linné õpilane Daniel Solander Uus-Meremaalt midagi eriskummalist – niivõrd iseäralike omadustega kivi, et seda tuleb peidus hoida.

Enam kui kakssada aastat pärast Solanderi surma helistab üliõpilasele Ida Nordlundile Nobeli auhinnatseremoonia päeval imelikes asjus tema vanaema Alma. Too palub Idal ühendust võtta Nobeli preemia laureaadi Anatoli Loboviga, et hoolitseda ühe salapärase sisuga laeka eest. Aga toimub midagi jubedat. Peagi mõistab Ida, et laegas on paljude sihtmärk. Ta peab Stockholmist põgenema.

„Neitsikivi“ on kaasakiskuv mänguline põnevik salapärastest keemilistest elementidest, edevatest filmitähtedest, kadunud emast ja lähenevast ökokatastroofist. Raamat on neljaköitelise järjeromaani esimene osa ja räägib kolme põlvkonna naistest – Idast, ema Evast ja vanaema Almast. Neid kõiki ühendab hirmuäratav loodusteaduslik saladus, mille ilmsiks tulek ohustab kogu inimkonda. Selle peadpööritava müsteeriumi suudavad nad lahendada vaid siis, kui üksteist ajas leiavad.

Kirjanike tutvustus:

Michael Mortimer on Rootsi kirjanike Daniel Sjölini ja Jerker Virdborgi pseudonüüm. Kumbki autor on avaldanud mitu raamatut ka oma nime all. Koostööprojekt Michael Mortimer on välja kasvanud ühisest kirest seiklusromaanide ja loodusteaduste vastu.

Raamatusarja tutvustus HeadRead kirjandusfestivalil:

„Mortimeri esimene raamat „Neitsikivi” (2013)  ja selle järjed „Põgenemine paradiisist” (2014) ja „Vereõed” (2016) on pöörase fantaasialennuga ilukirjanduslikud eksperimendid. Sündmuste ahela vallandavad ühe rootsi teadlase 18. sajandi keskel Uus-Meremaalt leitud müstilised kivid, mida on teiste hulgas enda käes hoidnud Goethe ja Stalin. Üks kividest satub Ida Nordlundi nimelise üliõpilase kätte, kes paisatakse suurtesse sekeldustesse – teda ootavad mõrvasüüditus, põgenemine, minevikusaladused, kummalised hundid ja veel kummalisemad kajakad. Loo taustal aga püsib laiem küsimus inimkonna teaduslike saavutuste ja keskkonda hävitava käitumise vahelisest vastuolust.“

Loe “Neitsikivi” kohta Jaan Martionsoni pikemat arvustust

Tabava arvustuse on kirja pannud ka Karl Martin Sinijärv

Näidispeatüki saad alla laadida järgnevalt lingilt: http://neitsikivi.helios.ee

 

Ilmumisaasta 2014
Tõlkija Maris Sõrmus
Toimetaja Tiina Vihmar
Köide Kõva köide
ISBN 9789949952632
Lehekülgi 488
Formaat 216×153

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Neitsikivi”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga