Pood

Näita kõiki

Mine ja kaota ennast

15.50

Egert Rohtla

 

Ühe uitaja Egerti reisipäevik Euroopast pakub lugejale sürreaalse situatsiooni, kus võib end ära tunda ühtaegu nii jutustajas kui ka neis, keda ta visandab, raputades seeläbi ärkvele mugavalt unelema jäänud väikekodanlase, kelle koorest ronib välja varjusurmas olev anarhist, ühiskonna heakskiitu otsiv isend, kelle suurim ulm on üksindus. Isiksuse kahestumine kui selline sobib selle teosega ka sisuliselt, sest tegu ei ole ainult reisipäevikuga, vaid samuti sügavale enesesse sukeldumisega, mille kestel jäävad sukelduja teele nii bipolaarsus, skisofreenia kui ka muud psühhoanalüütikutele huvi pakkuvad seisundid, mida saab kõrvaltvaataja kõrvaltvaatajana kõrvalt vaadata.

“Pikk teekond seisab ees, ja mul pole õrna aimugi, kuhu see mind välja viib. Mul ei ole erilist põhjust. Lähen lihtsalt uitama. Sinna, kuhu tuul viib.

Mõni lihtsalt peab minema. See on veres. Mul on see alati veres olnud.

Ma ei lähe ennast leidma.

Mul ei ole Feissbooki, Twitterit, Snapchati ja Couchsurfinguga ma ei viitsi jännata. Telefonist jään raudselt ilma, ma juba tean neid reise.

Füüsiline vorm on päris hea, nii et kõndida ja ronida ma pisut ehk jaksan.

Need reisimärkmed on täpselt need, mis Sa arvad et nad on – mina Sind vastupidises pikemalt ümber veenma ei hakka (ega vist saakski). Kui need read tunduvad fiktsioonina, siis olgu nad pealegi. Ja kui mitte, siis mitte. Ma ei propageeri kohe kindlasti elu, mida olen elanud. See on, mis ta on. Oli selline kummaline aeg. Olid teised teod ja mõtted.”

Egert Rohtla (s. 1989) on põneva tausta- ja kujunemislooga kirjanik. Kõik lugemise, kirjutamise ja raamatutega seonduv hakkas teda huvitama juba väga varases lapsepõlves. Ta on kirjutanud lühijutte, laulusõnu, luulet, mitmeid romaane, millest ilmunud on hetkel “Rovin Vox. Teekond läbi bluusipõrgu” (2013). Töötanud noorte loovusringide juhendaja, hotellitöötaja, metsatöölise ja tegutsenud kehamodellina ning teles stenaristina. Hetkel tegeleb kirjutamisega ja muusika loomise ning esitamisega, peamiselt punk-rokki, rokki ja blues-rokki.

Tee viib läbi:

mahajäetud majade

hipikommuunide

odavate hostelite

Rändaja kohtub:

tänavamuusikute

kodutute

matkajate

mafioosode

pagulastega

Lugeja saab:

sisekaemuse ränduri mõttemaailma

julgustuse reisida

tükikese maailmast

***

Näidispeatükke tasuta lugemiseks Nihilist FM lehel. Raamatuesitluse ja bluusjämmi piltide juurde pääseb SIIT. Postimehes ilmunud arvustus. Krister Kivi arvustus Eesti Ekspressis. Janika Läänemetsa arvustus Sirbis.

Ilmumisaasta 2017
Kunstnik

Kujundaja

Margret Paide

Jaak Rüütel

Toimetaja  Mari Klein
ISBN 9789949610099
Formaat 148*210
Köide Pehme köide

248 lk

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Mine ja kaota ennast”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga