Pood

Näita kõiki

Kui härra Koer hammustab

13.89 5.00

Brian Conaghan

Lugu elust, surmast, armastusest, seksist ja vandumisest.

Saage tuttavaks a-mayonnaise-ing Dylan Mintiga. Ta on 16-aastane ja tal on Tourette’i sündroom. Tema elu on pidev võitlus, et hoida kõik halb endas – iseenesest välja pahvatavad sõnad, tõmblused, urisemine ja ulguv koer, kes tahab plehku panna alati, kui Dylan stressama hakkab.

Rutiinne tervisekontroll pöörab aga Dylani elu pea peale. Ta avastab, et järgmise aasta märtsis ta sureb. On küll alles august, kuid tal on vaja veel NII MÕNDAGI KORDA SAATA. Seega ta koostab nimekirja – Lahedad asjad mida teha, enne kui ma sussid püsti viskan – ja asub tegudele. Kuigi Dylani nimekiri ei ole pikk, avastab ta üsna pea, et kõik pole päris nii, nagu ta on seda ette kujutanud…

Brian Conaghan (s. 1971) on šoti päritolu kirjanik, kes enne kirjutamisele pühendamist proovis ära nii maalri, sisekujundaja, baarimehe, DJ, näitleja kui ka õpetaja elukutse. Noorteromaan “Kui härra koer hammustab” valiti 2015. aastal Carnegie medali ja Iirimaa aasta lasteraamatu kandidaatide hulka.

Loe arvustust Blogistaja blogist.

Õpetajate Leht kirjutab.

***

Lastekirjanduse uurija Krista Kumberg 2015. aasta 6. märtsi Sirbi paberlehes (lk 26): “Tourette’i sündroomiga poisist pajatav “Kui härra Koer hammustab” on karune, aus, südamlik ja kaasahaarav. Ropp lugu, ütleksid peenutsejad, kes ei viitsi / ei söanda / ei vaevu süvenema. Brian Conoghanil on peategelase diagnoosist tulenevalt legaalne põhjus kasutada sõnu ja väljendeid, mis ERRis teeniksid ära kolm piiksu. Lisaks veel teismelise hormoonidest pulbitsev vereringe ja sellest tulenevad mõtted ning tungid. Need on nagu kulinad ja viled, mille tagant ei pruugi esialgu märgata, kui hea poiss on Dylan, kuidas ta kogu hingest püüab oma haiguse ja sugugi mitte lihtsa eluga toime tulla, õnnelikuks saada.”

Ilmumisaasta 2014
Tõlkija Fred Taik
Toimetaja Tiina Vihmar
Köide Pehme köide
ISBN 9789949957064
Lehekülgi 347
Formaat 210×136

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.