Pood

Näita kõiki

Äratamas Venemaad. Minu isa Boriss Nemtsov ja tema poliitiline pärand

14.90 1.90

Žanna Nemtsova

Ma ei taha, et mu isa unustusse vajuks – ja seda toetavad kõik, kes Venemaal vabaduse eest võitlevad.

27. veebruaril aastal 2015 lasti Moskva kesklinna tänavail maha Vene opositsioonipoliitik Boriss Nemtsov. Tema vanima tütre Žanna Nemtsova sõnul kannab selle eest poliitilist vastutust Putin. Isa ja tütar olid väga lähedased. Selles raamatus jutustab Žanna, miks ta isa surema pidi ja mille nimel ta ise poliitiliselt võitleb.

Žanna Nemtsova (snd 1984) on ajakirjanik ja börsiekspert. Kuni 2015. aasta maikuuni töötas ta Moskvas Vene majanduskanali RBK moderaatorina. Sama aasta juunis lahkus ta Venemaalt ja 2015. aasta augustist alates töötab ta Deutsche Welles. Žanna Nemtsova on pälvinud oma poliitilise tegevuse eest Poola solidaarsuse auhinna. 2015. aasta lõpus asutas ta Boriss Nemtsovi nimelise sihtasutuse Vabaduse Eest. Praegu elab ta Bonnis.

Boriss Nemtsov oli Vene opositsiooni keskne tegelane ja seega ka Vladimir Putini tuline vastane. Selle eest pidi ta 27. veebruaril 2015. aastal surema. Tema tütar Žanna Nemtsova peab Vene presidenti mõrva eest poliitiliselt vastutavaks. Ta tunneb muret oma riigi tuleviku pärast ning kurdab vaenuliku kliima üle nende vastu, kes pürivad tõelise demokraatia poole. Sellest hoolimata julgeb ta olukorda avalikult kritiseerida. Enamgi veel: ta tahab oma isa elutööd jätkata. Nemtsova jutustab, kuidas isa teda nii inimese kui ka poliitikuna mõjutas, ning ütleb selgelt, mis tema meelest Venemaal muutuma peab, et seal jälle elada saaks. Tegemist on liigutava portreelooga, söaka üleskutsega – tõelise pärandiga.

***

„Ei tea kuidas teistele, kuid mulle ajas loetu küll kananaha peale. Ühelt poolt on kõik otsekui normaalne – inimesed elavad kaasaegses maailmas, käivad kohvikus, reisivad, suhtlevad internetis. Teisalt varjutab kõike hirm ning teadmatus, kus ja kellega järgmisena pauk käib. Nagu Hitchcocki filmis, et midagi nagu ei juhtugi, aga hästi hirmus on. Just selle tunde pärast soovitaksin seda raamatut lugeda. Kasvõi sellepärast, et tõdeda, kui hea on ikkagi peagi 100-aastaseks saavas Eesti Vabariigis elada.“ Mart Laar

Loe ka Marko Mihkelsoni eessõna

 ***

Ilmumisaasta 2016
Tõlkija Elina Adamson
Formaat A5
ISBN 9789949554683
Toimetaja Tiina Vihmar
Köide Pehme köide, lakkadega

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.