Pood

Näita kõiki

Ambitsioonide ajastu. Otsides jõukust, tõde ja usku uues Hiinas

20.90 5.90

Evan Osnos

Evan Osnos on hinnatud ajakirjanik, keda tuntakse eelkõige Hiina-teemaliste kirjutiste poolest. „Ambitsioonide ajastu“ valiti ajakirja The Economist 2014. aasta parimate raamatute hulka ning kuulutati USA National Book Award võitjaks. „Ambitsioonide ajastu“ oli ka 2015. aasta Pulitzeri preemia aimekirjanduse kategooria finalist.

Ajakirja The New Yorker endine Hiina korrespondent Evan Osnos viibis riigis murrangulisel ajal, kui poliitikas, majanduses ja kultuuris toimusid põhjalikud muutused. „Ambitsioonide ajastus“ kirjeldab Osnos üht Hiina põhikonflikti: kuidas üksikisikute püüdlused põrkuvad kompartei võimumängudega. Ta küsib olulisi küsimusi: miks kahekordistab Hiina valitsus investeeringuid, et piirata omaenda rahva vaba eneseväljendust? Miks on pluralistlik ja rikas Hiina ainus riik maailmas, kus Nobeli rahupreemia võitja vanglamüüride vahel istub? Kuidas mõtestavad erinevatest ühiskonnakihtidest pärit hiinlased oma elu pärast kaht aastakümmet, mis on pühendatud pidevale jõukusejahile?

Suurepärase jutuvestmise ja peene irooniaga jälgib Osnos tavainimeste liigutavaid ja valgustavaid lugusid. Selgub, et elu uues Hiinas on lahing isiklike ihade ja autoritaarse riigikorra vahel, kus võitjaks saab jääda vaid üks pool.

Loe peatükki raamatust.

***

„Hiinasse reisijad on minult sageli küsinud: „Millise raamatu peaksin Hiina kohta kindlasti läbi lugema?“ Kahjuks pole mul juba aastaid head vastust olnud. Kuid nüüd on Evan Osnos avaldanud teose, mis on imeliselt kaasahaarav, lihtsasti loetav ja informatiivne. See sisaldab suurepärast läbilõiget Hiina klassiühiskonnast ning aitab meil mõista tänapäeva Hiina segadusse ajava elu keerukust.“

ORVILLE SCHELL, kümne Hiinast rääkiva raamatu autor ja hinnatud ajakirjandusprofessor

KUKU raadios loeti ette lõike Evan Osnose raamatust. Salvestis on järelkuulatav SIIN.

Põnevat arvamust raamatust on kirja pannud blogija Laura, mida saad täispikkuses lugeda SIIT. Tema lühike kokkuvõte teosest: ”Ambitsioonide ajastu. Otsides jõukust, tõde ja usku uues Hiinas” on vapustav, silmi avav teos modernsest Hiinast ning selles elavate inimeste püüdlustest ja nende kokkupõrgetest valitseva ainuparteiga. See ei ole helge teos, seega hoiatan kohe ette – kui soovite ilusa lõpuga lugu, siis tuleks lugeda midagi muud. Kuid kui te soovite tänapäeva Hiinat, vähemalt osa sellest, mõista, on see kohustuslik kirjandus.

Ilmumisaasta 2016
Tõlkija Lauri Liiders
Toimetaja Tiina Vihmar
Kujundaja  Jaak Rüütel
ISBN 9789949554720
Lehekülgi 384
Formaat 150×235
Köide Pehme köide

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.