Skip to content

 Tasuta transport Itellaga alates 29 eurost

Neljas tiib

Tervitame sind maailmas, kus loheratsanikke koolitatakse jõhkras ja elitaarses Basgiathi sõjakoolis, kus igaühel on omad eesmärgid ja iga öö võib jääda sinu viimaseks.

29.90 €

Kahekümneaastane Violet Sorrengail pidi astuma kirjutajate kvadranti ja elama vaikset elu kesk raamatuid ja ajalugu. Ent tema ema, range ja võimukas kindral, annab käsu, et Violetil tuleb koos sadade teiste kandidaatidega astuda hoopis Navarra eliidi sekka ehk saada loheratsanikuks. Teistest väiksematele ja hapramatele võib see aga saada saatuslikuks, sest lohed ei lõasta väeteid, vaid hoopis põletavad nad tuhaks.

Kuna lõastamisvalmis lohesid on vähem kui kadette, siis on peaaegu kõik kadetid valmis Violeti tapma, et ise paremat võimalust saada. Ja ülejäänud on valmis teda tapma selle pärast, et ta on oma ema tütar – näiteks Xaden Riorson, ratsanike kvadrandi kõige tugevam ja jõhkram tiivaülem. Et järgmist päeva näha, peab Violet mängu panema kogu oma nutikuse.

Iga päevaga muutub piiridel käiv sõda ohtlikumaks, kuningriigi kaitseohutised nõrgenevad ja hukkunute arv kasvab. Mis veel hullem, Violet hakkab kahtlustama, et juhtkond varjab kohutavat saladust. Basgiathi sõjakoolis on igaühel midagi varjata, nii sõpradel, vaenlastel kui armsamatel, sest sealt pääseb vaid kahel viisil – lõpeta kool või sure.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Melgalve

Piiratud koguses eriväljaanne

Raamatud postitatakse 5. juunil.
50 esimesele tellijale kingitus

Autorist

Rebecca Yarros on enam kui viieteistkümne romaani hinnatud autor. Ta on andekas jutuvestja, kes on muu hulgas pälvinud Colorado armastusromaani auhinna. Ta on teist põlvkonda sõjaväelapsuke ning armastab seepärast sõjaväelisi kangelasi, kellest ühega on ta juba üle kahekümne aasta õnnelikus abielus. Tal on kuus last ning ta elab perega Colorados, seltsiks jonnakad inglise buldogid, kaks trotslikku tšintšiljat ja kass nimega Artemis, kes on kõige pealik.

Pärast noorima tütre adopteerimist suhtub Rebecca väga kirglikult kasuperesüsteemis olevate laste aitamisse ja asutas selleks koos abikaasaga 2019. aastal mittetulundusühingu One October. Vt täpsemalt oneoctober.org.

Infot Rebecca uute väljaannete ja tulevaste romaanide kohta saate aadressil RebeccaYarros.com.

Tutvu raamatuga!

Kirjeldus

Ilmub 5. juuni 2024
Tõlkija Tiina Randus
Toimetaja Triinu-Mari Sander
Kujundaja Jaak Rüütel
ISBN 978-9916-711-56-9
Lehekülgi 516
Formaat: 150x230mm, kõvakaaneline

Lohe ilma oma ratsanikuta on tragöödia, ratsanik ilma oma loheta on surnud.