Pood

Näita kõiki

Saatana sõlmes

Mara Leveritt

Viimased eksemplarid saadaval vaid Rahva Raamatus.

Hinnatud Ameerika ajakirjanik Mara Leveritt on ligi kolm aastakümmet kirjutanud politseist, kohtutest ja vanglatest. 2014. aastal linastus raamatu “Saatana sõlmes” põhjal film “Devil’s Knot”, kus peaosades mängisid Colin Firth ja Reese Witherspoon.

Lääne-Memphise kolmik. Kahtlustatuna kinni võetud, süüdi mõistetud . . . ja vabastatud.

Kas sa tead nende lugu?

2011. aastal muutus üks Ameerika vastuolulisemaid kohtuotsuseid veelgi segasemaks, kui Damien Echols, Jason Baldwin ja Jessie Misskelley Jr. peale kaheksateist aastat vanglas istumist äkitselt vabastati. Mara Leveritti „Saatana sõlmes“ on Lääne-Memphise kolmikuna tuntuks saanud kolme teismelise poisi kahtlustamise, kohtuprotsesside ning süüdimõistmiste kõige laiahaardelisem ja selgem kajastus.

Arkansase osariigi Lääne-Memphise linna politsei näis kobavat peale kolme kaheksa-aastase poisi mõrvu 1993. aastal nädalate kaupa pimeduses. Siis täiesti ootamatult süüdistasid uurijad mõrvade toimepanemises kolme teismelist, keda väideti ka satanistlikku sekti kuuluvat. Hoolimata kohtuprotsesse ümbritsevast nõiajahti meenutavast õhustikust, süüdistaja äärmiselt puudulikest tõenditest, vigadest kubisevast ülestunnistusest ning mistahes konkreetsete tõendite puudumisest, mis süüdistatavad kuritööga sidunud oleks, mõisteti teismelised süüdi. Vandekohtunikud määrasid Jasonile ja Jessie’le eluaegse vanglakaristuse ning sekti väidetavale juhtfiguurile Damienile surmanuhtluse. Süüdimõistvaid kohtuotsuseid, mis jäid kehtima ka peale nende edasikaebamist, tervitati osariigis kahel käel ning kolmik jäi vanglasse kuni meeste pretsedenditu vabastamiseni 2011. aasta augustis.

***

Jaan Martionsoni arvustus

Ilmumisaasta 2013
Tõlkija Imagoline
Toimetaja Helen Laansoo-Hämarik
Köide Pehme köide, lakkadega
ISBN 9789949945283
Lehekülgi 408
Formaat 210×140

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Saatana sõlmes”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga