Pood

Näita kõiki

Põgenemine paradiisist

19.71 5.00

Michael Mortimer

Sarja teises raamatus „Põgenemine paradiisist” on läbivaks teemaks üleloomuliku jõuga kivid, muteerunud loomad ja ohtlikud ained, mis võivad valedesse kätesse sattudes viia uue ökosüsteemi ja isegi uue inimliigi tekkimiseni.

Kõige keskmes on kummalised kivid, mille Rootsi teadlane Daniel Solander 1769. aastal Uus-Meremaalt leiab. Aegade jooksul on kivid kuulunud näiteks Johann Wolfgang von Goethele, Nikolai II-le ja Jossif Stalinile. Stalini käsul tegutsevad salajases nõukogude uurimislinnas teadlased, kes kasutavad kivi omadusi, et inimeste peal julmalt eksperimenteerida.

Üks kivi – Neitsikivi – satub raamatu peategelase, noore üliõpilase Ida Nordlundi kätte. Vastutahtsi tõmmatakse ta sündmuste keerisesse ning koos teadlasest vanaema Alma ja kasuisa Lassega peavad nad asuma ohtlikule teekonnale Venemaalt Ukrainasse ja sealt edasi Rooma, et leida üles kõik kivid.

“Hoogsam kui Eco, nutikam kui Brown.”

Sam Sundberg, Svenska Dagbladet

Kirjanike tutvustus:

Michael Mortimer on Rootsi kirjanike Daniel Sjölini ja Jerker Virdborgi pseudonüüm. Kumbki autor on avaldanud mitu raamatut ka oma nime all. Koostööprojekt Michael Mortimer on välja kasvanud ühisest kirest seiklusromaanide ja loodusteaduste vastu.

Raamatusarja tutvustus HeadRead kirjandusfestivalil:

„Mortimeri esimene raamat „Neitsikivi” (2013) ja selle järjed „Põgenemine paradiisist” (2014) ja „Vereõed” (2016) on pöörase fantaasialennuga ilukirjanduslikud eksperimendid. Sündmuste ahela vallandavad ühe rootsi teadlase 18. sajandi keskel Uus-Meremaalt leitud müstilised kivid, mida on teiste hulgas enda käes hoidnud Goethe ja Stalin. Üks kividest satub Ida Nordlundi nimelise üliõpilase kätte, kes paisatakse suurtesse sekeldustesse – teda ootavad mõrvasüüditus, põgenemine, minevikusaladused, kummalised hundid ja veel kummalisemad kajakad. Loo taustal aga püsib laiem küsimus inimkonna teaduslike saavutuste ja keskkonda hävitava käitumise vahelisest vastuolust.“

Ilmumisaasta 2014
Tõlkija Maris Sõrmus
Toimetaja Tiina Vihmar
Köide Kõva köide
ISBN 9789949957088
Lehekülgi 496
Formaat 215×152

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.