Pood

Näita kõiki

Naine kajutist nr 10

18.90

Ruth Ware

 

Rahvusvaheliselt menukas autor Ruth Ware pakub taas hämmastavate pöörete ja klaustrofoobse, kuid samas tontlikult kauni tegevuspaigaga põnevat lugemist.

Reisiajakirjanik Lo Blaclock saab elu parima töölähetuse: nädal ülimalt eksklusiivsel luksuslaeval. Esialgu on pardal kõik imeline: peened kajutid, suurejoonelised õhtusöögid ja elegantsed külalised. Aga tasapisi olukord muutub – jäine tuul peksab laevatekki, taevas muutub halliks ja ähvardavaks ja siis näeb Lo juhuslikult pealt, et keegi naine heidetakse üle parda. Kõik reisijad on pardal? Sest laev seilab edasi nagu poleks midagi juhtunud, hoolimata Lo meeleheitlikest katsetest tõestada, et midagi on väga valesti.

***

“Ruth Ware’i kaks suurepärast kriminaalromaani – Pimedas, pimedas metsas” ja Naine kajutist nr 10” on täiuslikud ajaviiteraamatud, psühholoogilised põnevikud, mida kord juba alustades on raske käest panna. Mõlema romaani peategelaseks on noor naine ja mõlema tegevus toimub paigas, kust iga hetk omasoodu lahkuda pole võimalik – üksildane suveresidents keset pimedat metsa ja Põhjamerel purjetav luksuslik kruiisilaev. Ajutiselt kokkutulnud seltskond on küllaltki kirju ja muidugi hakkab toimuma ootamatuid ja hirmutavaid sündmusi – mis oleks parem paik salajasteks mustadeks tegudeks. Tegevuspaigad, ootamatud pöörded ja vahelduvad tunded hoiavad lugeja pidevalt põnevil, pidevalt ärevalt hirmuseguselt ootel. Mõlema teose õhustik tekitab kõhedust, soovi aeg-ajalt üle õla piiluda, veendumaks, et keegi kuskilt ootamatult välja ei ilmu. Paljud arvustused on võrrelnud Ruth Ware’i Agatha Cristie’ga – ja tõsi ta on – lugude hoog, salapära ja pidevalt õhus hõljuv kahtlus kõigi ja kõige suhtes lubaksid teda ehk tõesti 21. sajandi Agatha Christie’ks nimetada.” Pilleke Laarman, tõlkija

Ilmunud  mai 2017
Tõlkija Pilleke Laarmann
Toimetaja Aidi Vallik
Küljendaja  Jaak Rüütel
ISBN 9789949610068
Lehekülgi  320
Formaat 148×210
Köide Pehme köide

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Naine kajutist nr 10”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga