Pood

Näita kõiki

Meelevalitseja. Mõtle nagu Sherlock Holmes

14.90 7.00

Maria Konnikova on Vene päritolu Ameerika kirjanik ja psühholoog. Tema debüütteos “Meelevalitseja” on New York Timesi menuk, mida on tõlgitud 18 keelde.

Psühholoogid ütlevad, et mida parem on meie teadliku mõtlemise võime, seda oskuslikumalt suudame tõlgendada seda, mida meeltega tajume, ning see omakorda tähendab, et meil on parem kontroll oma tegude üle. Mida parem kontroll, seda suurem empaatiavõime – tähelepanelikkus aitab meil teisi rohkem väärtustada.

***

Ükski ilukirjanduslik tegelaskuju ei ole oma mõtlemis- ja vaatlusvõimetelt nii kuulus kui Sherlock Holmes. Kuid kas tema erakordne intellekt on üksnes väljamõeldud anne või on ka meil võimalik kasvatada endas neidsamu võimeid, et parandada oma elu nii tööl kui kodus?

See on võimalik, ütleb Maria Konnikova ning „Meelevalitsejas“ ta näitabki meile, kuidas seda teha. Alustades „aju katusekambrist“ – Holmesi metafoor sellele, kuidas me informatsiooni salvestame ja teadmisi korraldame – harutab Konnikova lahti mentaalsed strateegiad, mis juhivad selgema mõtlemise ja sügavama taipamise juurde. Tuginedes 21. sajandi neuroteadusele ja psühholoogiale uurib „Meelevalitseja“ Holmesi alati kohal oleva tähelepanelikkuse, nutika vaatluse ja loogilise järeldamise ainulaadseid meetodeid. Sellega tõestab ta, kuidas me kõik võime mõningase eneseteadlikkuse abil ning pisut harjutades rakendada samu meetodeid, et teravdada oma tajusid, lahendada keerulisi probleeme ja arendada loomevõimet.

Konnikova näitab nii Holmesi austajatele kui ka juhuslikele lugejatele, et maailma kõige teravama pilguga detektiiv võib olla võrratu teenäitaja meele kõrgemale tasemele viimisel. Olles ühtaegu nii põnev psühholoogia õppetund kui ka ringkäik läbi Holmesi põnevaimate juhtumite, kujutab „Meelevalitseja“ endast meistriklassi meie mõtlemise ülendamisel kõige kõrgemale astmele.

Loe raamatust katkendeid, mille avaldas Delfi Naistekas

“Vähem on parem – pööra oma tähelepanu ühele tegevusele korraga!”

Ilmumisaasta 2013
Tõlkija Kaido Kangur
Toimetaja Tiina Vihmar
Köide Kõva köide
ISBN 9789949948819
Lehekülgi 280
Formaat 232×155

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Meelevalitseja. Mõtle nagu Sherlock Holmes”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga