Pood

Näita kõiki

Hiireke Tupsu seikleb lumes

Tuula Korolainen (sünd 1948) on soome lastekirjanik, kelle sulest on ilmunud kümneid lasteraamatuid. 2005. aastal tunnustati teda ka Finlandia auhinnaga lasteraamatute kategoorias. Soomes tegeleb ta väga aktiivselt lastekirjanduse edendamisega, mis on toonud talle tunnustust ja samuti mitmeid auhindu.

Eel- ja algklassiealistele mõeldud pildiraamat “Hiireke Tupsu seikleb lumes” on põnev seiklus ja mõnusalt humoorikas raamat sellest, milliseid tundeid tekitab lapses kolimine.

***

Inimeste tee-ehitus ähvardab hävitada põlluhiirte küla, paljud on sunnitud ära kolima. Nii ka Tupsu pere. Tupsu aitab isal vana kodu koristada. See ajab kurjaks ja kurvastab! Keegi ei tundu aru saavat, kui raske on maha jätta oma sõbrad, kodused kohad ja harrastused. Ka uued naabrid tunduvad hirmuäratavad, sest räägitakse, et metsahiired söövad käbisid ja narrivad põlluhiiri mudanägudeks!

Suusatades uue kodu poole, üritab Tupsu olla reibas ja heatujuline, aga see ei  taha kuidagi õnnestuda. Paksus lumesajus pöördub Tupsu tagasi oma vana kodu poole. Viimaks eksib ta teelt ja satub rebase hammaste vahele. Tänu rebase veidrale huumorisoonele ei saa Tupsust talle siiski lõunasööki, Tupsust saab hoopis lumelaviini ohver. Tema päästmiseks on vaja Labida-Leo ja kõigi metsahiirte abi.

 

Kategooriad: ,
Ilmumisaasta 2014
Tõlkija Jaak Rüütel
Toimetaja Monica Linde-Klemet
Illustraator Marjo Nygård
ISBN 9789949957026
Lehekülgi 48
Formaat 210×250
Köide Kõva köide

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.