Populaarseimad raamatud aprillis

Heliose aprillikuu kirjeldamiseks võib küll kasutada vanasõna – kes teeb, see jõuab. Jõudsime välja anda päris mitu uut raamatut, külastada Londoni raamatumessi ja Tallinna raamatumessi ning valmistuda selleks, et ka maikuus teile uut põnevat lugemist pakkuda.

Hea meel on tõdeda, et aprillikuu edetabelis on üsna suur rõhk lasteraamatutel. Esikolmiku on vallutanud lastele pühendatud raamatud, neist esimene, „Orbulaatoriagent“, on järg William Wentoni ülipõnevatele seikluslikele lugudele „Lüriidiumivaras“ (aprilli tabelis 7. koht) ja „Krüptoportaal“. William Wentoni sarja esimene raamat „Lüriidiumivaras“ pärjati Lastekaitse Liidu ja Lastekirjanduse Keskuse poolt ka Hea Lasteraamatu tiitliga.

Teisele kohale on tõusnud aprillis ilmunud ja lapsevanemate ning lastepsühholoogide hulgas väga hinnatud raamat „Ajutorm. Teismelise aju jõud ja siht“, mis aitab mõista teismelist ning tema käitumismustreid ja mõttelaadi.

Kolmandalt kohalt leiame armsa ja õpetliku lasteraamatu „Piraadipoiss Peedu ja Hambaämblik“, kus Piraadipoiss Peedu õpib mänguliselt ja lustakalt oma hammaste eest hoolitsema.

Tabeli neljandale kohale on jõudnud raamat, mida peaks lugema igaüks, kes alaseljavaludega kokku puutunud. Kas teadsid, et nimmelihas on ainus lihas meie organismis, mis ühendab alakeha ülakehaga? On ülioluline hoida see elutähtis lihas toonuses ning raamat „Elutähtis nimmelihas“ õpetab väga lihtsalt detailsete jooniste ja nõuannetega seda tegema.

Mõrv Bretagne`i rannikul“, mille leiame tabeli viiendalt kohalt, on teine raamat sarjast „Cosy crime“ – mõnus, aeglaselt kulgev ilma veriste ja jõhkrate stseenideta krimka. Mis loomulikult ei tähenda, et lugu veniks, sugugi mitte – on nauditav jälgida, kuidas jäärapäine kommisaar Dupin põnevate keerdkäikudega mõrvajuhtumit lahendab.

Heliose 10 populaarseimat raamatut aprillis:

  1. Orbulaatoriagent
  2. Ajutorm. Teismelise aju jõud ja siht
  3. Piraadipoiss Peedu ja Hambaämblik
  4. Elutähtis nimmelihas
  5. Mõrv Bretagne`i rannikul
  6. Põgenemine paradiisist
  7. Lüriidiumivaras
  8. Neitsikivi
  9. Merkel. Kriitiline pilk
  10. Vereõed