Kirjanik Egert Rohtla avaldas reisipäeviku Euroopast

2014. aastal Areeni tulevikutähena tutvustatud kirjanik Egert Rohtla ilmutas reisipäeviku „Mine ja kaota ennast”, mille avaldamist ta esialgu ei plaaninudki.

Autori reisimärkmed on läbielatu kirjeldused, linnade ja inimeste portreed läbi sõnade, aga seda kõike teatavas melanhoolses võtmes. Tekstist tihti läbi kumav motiiv on inimeste headus – justkui autor otsiks laiast ilmast tõestust, et inimeste oskus kaasinimeste vastu südamlik olla on veel alles. Autor märkab seda ja väärtustab neid puudutavaid hetki, sest märkmetes leidub ka kurjust, hoolimatust ja inimeste varjatud mõttemaailma, mis eri kultuurides ilmneb igalpool omamoodi.

Meile avaneb kõle ja kurb pilt pagulaskriisist, mida autor püüab enda jaoks lahti mõtestada – kes on vale-pagulased ja kellele tuleb kaasa tunda, sest neid on kodudest välja tõugatud.

Egert Rohtla on endiselt bluusimees – tema mõtted on siirad, „Mine ja kaota ennast” on kriipiv-aus pilt Euroopasse. Muusikarütmis tuksuvad reisipäeviku read viivad lugeja mõtted uitama ja kõrv justkui igatseks muusikalist vahepala ka päriselt kuulda. Loe edasi ERR kultuuriportaalist.

Teisipäeval 20. juunil toimub Kalamajas Uba ja Humal pood/kohvikus raamatuesitlus algusega kell 19. Olete kõik väga oodatud! Täpsem info ürituse kohta on SIIN.