Juuni populaarseimad raamatud

Juuni oli tõeline laste kuu – Heliose raamatute müügiedetabeli esikümnesse jõudis lausa 7 lastega seotud raamatut.

Kõige populaarsemaks raamatuks juunis oli Maria Žutšenko „Kolliaabits“. Imetore raamat, mille eestikeelsed luuletused lõi suurepärane sõnaseadja Leelo Tungal. See on raamat, mis peaks oma pildikeele ja lõbusate luuletustega panema tähtede vastu huvi tundma iga lapse.

Teiselt kohalt leiame „Piraadipoiss Peedu ja Hambaämbliku“. Kui mitu põlvkonda on Eestis üles kasvanud Sööbiku ja Pisikuga, siis piraadipoiss Peedu on uue põlvkonna tegelane, kes räägib lastele lõbusalt, kuidas hammaste eest hoolt kanda ja miks on ka piraatidele oluline, et neil oleksid ilusad hambad.

Esikümnest leiame ka kõik kolm seni ilmunud William Wentoni sarja raamatut: „Lüriidiumivaras“, „Krüptoportaal“ ja „Orbulaatoriagent“. See on sari, mis haarab oma põnevuse ja kavala ülesehitusega lugema kõik varateismelised (ja ka väiksemad; ja isegi täiskasvanud). Rõõm on ka teatada, et üsna varsti on Bobbie Peersil valmis saamas ka sarja neljas osa.

Väga populaarsed kingitused koolilõpetajatele olid sel aastal legendaarne „Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi“ ning kogu inimkonda huvitava ajapuuduse küsimusega tegelev „Miks aeg lendab?“.

Helios kirjastuse juunikuu 10 populaarseimat raamatut:

1              Kolliaabits

2              Piraadipoiss Peedu ja Hambaämblik

3              Orbulaatoriagent

4              Lüriidiumivaras

5              Valge snaiper

6              Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi

7              Krüptoportaal

8              Miks aeg lendab

9              Minu aktiivne beebi

10           Viplala lood I