Boriss Nemtsovi lugu ilmunud eesti keeles, nüüd kus opositsioonipoliitiku surmast on möödas kaks aastat

Marko Mihkelson peab Boriss Nemtsovi paljudele eeskujuks, kes loodavad, et kunagi on Venemaa teistsugune, parem: “Boriss Nemtsovi elutöö ja traagilise saatuse tegelik tähendus Venemaale ilmneb mõistagi alles aja möödudes. Ometi võib juba täna olla päris kindel, et just tema väsimatu tegevus hoiab elus nende lootust, kes tahavad kunagi näha teostumas vaba ja väärikat Venemaad.”

Täna 27. veebruaril 2017 möödub kaks aastat Boriss Nemtsovi surmast ja ikka veel kogunevad tuhanded ja tuhanded Moskvas paika, kus Nemtsov surnuks tulistati: „Me koguneme siia, et nõuda Nemtsovi mõrvarite vastutusele võtmist, mitte ainult selle läbiviijate, vaid ka selle kavandajate ja tellijate vastutusele võtmist,“ ütles mälestusrongkäigu organiseerija opositsiooniaktivist Ilja Jašin. „Me koguneme siia, et nõuda poliitilisi reforme ja poliitvangide vabastamist.“ (Pikem ülevaade koos fotodega Delfi uudistes).

Kõige paremini tunneb Boriss Nemtsovi tema tütar Žanna, kes veetis isaga koos palju-palju aega ja käis temaga tööreisidel kaasas. Rasked mälestused on segunenud helgete aegadega Žanna Nemtsova raamatus “Äratamas Venemaad”. Raamatu soetamiseks liigu edasi SIIA.